
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 800 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.75 mm |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 5.3 A |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 days ago) |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of Channels | 1 |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 days ago) |
Stock: 50
Distributors
pcbx
Unit Price$1.07875
Ext.Price$1.07875
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.07875 | $1.07875 |
| 10 | $0.88646 | $8.86460 |
| 25 | $0.80665 | $20.16625 |
| 50 | $0.73403 | $36.70150 |
| 100 | $0.66794 | $66.79400 |
| 300 | $0.64319 | $192.95700 |
| 500 | $0.61935 | $309.67500 |
| 1000 | $0.59510 | $595.10000 |
